سازمان نظام پزشکی مراغه و ملکان  `

داروی بیماران مزمن به فهرست داروهای تحت پوشش بیمه اضافه می شود
داروی بیماران مزمن به فهرست داروهای تحت پوشش بیمه اضافه می شود

 معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال در تفاهمنامه اولیه ای که با سازمان های بیمه گر انجام دادیم، در نظر داریم داروی بیماران مزمن را به فهرست قبلی داروهای تحت پوشش بیمه که شامل داروهای بیماران خاص و صعب العلاج بود، اضافه کنیم.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، «رسول دیناروند»در حاشیه همایش ملی اعطای نشان ایمنی و سلامت در جمع خبرنگاران افزود: امسال داروهای تحت پوشش بیمه به حدود 300 تا 400 قلم افزایش می یابد و تحت پوشش سازمان های بیمه گر قرار می گیرند.
وی گفت: سال گذشته طی تفاهمنامه ای که وزارت بهداشت با سازمان های بیمه گر انجام داد، از 200 قلم دارویی که قرار بود تحت پوشش بیمه قرار گیرد، 160 قلم از داروهای بیماران خاص و صعب العلاج بیمه شد.
رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد، امسال حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج از سوی وزارت بهداشت ادامه خواهد داشت و بیماران مزمن نیز که حمایت های ناکافی از وزارتخانه داشتند از حمایت های کافی برخوردار می شوند.
دیناروند با اشاره به بسته های حمایتی وزارت بهداشت در اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها گفت: هفته آینده وزیر بهداشت، بسته های حمایتی وزارتخانه را بطور کامل تشریح خواهد کرد که در این بسته های حمایتی، بیماران خاص، صعب العلاج و مزمن از حمایت های کافی و مناسبی برخوردار می شوند.
وی افزود: اولویت اصلی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در سال جاری، حمایت از تولید داخل است به شرط آنکه شرکت های تولیدکننده داخلی، کیفیت محصولات خود را افزایش دهند و رعایت کیفیت محصولات را طبق قانون و ضوابط وزارت بهداشت، اعمال کنند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: در همین راستا وزارت بهداشت، نظارت خود را بر محصولات وارداتی خواهد داشت و افزایش قیمت دارو تحت هیچ عنوان طی سال جاری نخواهیم داشت.
دیناروند با بیان اینکه کمبود دارویی نسبت به سال قبل در وضعیت بهتر و مطلوبی به سر می برد، افزود: دولت، بازار دارویی کشور را که در سال گذشته در وضعیت بحرانی به سر می برد، کنترل و شرایط را بهبود بخشیده است.

موضوع : اخبار عمومی | بازديد : 622 |  1393-02-05

اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد
طراحي از طراحان سنا نت